• Українська
 • English

Оголошення

FUTURE FOOD INNOVATIONS - це перший в Україні конкурс стартапів в харчовій індустрії. Це проект, який допомагає як підприємцям-початківцям так і бізнесменам з досвідом, лідерам ринку зустрічатися, спілкуватися і вдосконалювати свої бізнес-ідеї. Для отримання детальної інформації про умови участі у конкурсі рекомендуємо перейти за посиланням.

 

Наше опитування

В яку галузь економіки Хмельницької області, на Вашу думку, доцільно залучати інвестиції?
 

Міжнародна технічна допомога

Міжнародна технічна допомога (МТД) – ресурси та послуги, що відповідно до міжнародних договорів України надаються донорами на безоплатній та безповоротній основі з метою підтримки України ( постанова КМУ від 15 лютого 2002 № 153).

Міжнародна технічна допомога може залучатись у вигляді:

- будь-якого майна, необхідного для забезпечення виконання завдань проектів (програм), яке ввозиться або набувається в Україні;

- робіт і послуг;

- прав інтелектуальної власності;

- фінансових ресурсів (грантів) у національній чи іноземній валюті;

- інших ресурсі в, не заборонених законодавством, у тому числі стипендій.

Перелік діючих проектів міжнародної технічної допомоги 

 

ГРАНТИ: ЩОДЕННА ШПАРГАЛКА ГРАНТОШУКАЧІВ

Для багатьох організацій грант  - це можливість перейти на якісно інший рівень роботи. Саме тому важливо вміти цієї можливістю користуватися та дивитися на потенційних грантодавців з позиції довгострокового партнерства. Власне так і є – грантодавці за умови успішної співпраці стають Вашими важливими клієнтами – клієнтами на інтелектуальний продукт, який Ви пропонуєте своїми проектами, рішеннями.

Де шукати?

Грантові заявки регулярно оновлюються на цих сайтах:

Які організації варто моніторити?

Звичайно, багато залежить від Вашої сфери діяльності та наскільки вона співпадає із пріоритетами фонду чи організації, які надають грант. Проте широковідомі організації, які доволі системно працюють саме з Україною, подані нижче – беріть на озброєння! J

 • National Endowment for Democracy - бюджети можуть бути різні, все залежить від досвіду організації та того, наскільки Ви переконаєте грантодавця, що Ваш проект, ідея мають цінність. Фонд активно працює з українськими ініціативами, які сприяють розвитку демократії, співпраці та активності різних верств населення. Заявки подають щокварталу.
 • CHARLES STEWART MOTT FOUNDATION - Україна є у фокусі роботи фонду. Спочатку Ви заповнюєте форму про організацію та проект, який подаєте на фінансування. За місяць отримуєте відповідь щодо подальших кроків. Заявки приймаються протягом року.
 • Програма "Молодь в дії" (пріоритетні напрямки фінансування; Європейська волонтерська служба; Молодіжні обмін; Тренінги та мережеві проекти) - бюджети можуть бути різні, все залежить від досвіду організації та того, наскільки Ви переконаєте грантодавця, що Ваш проект, ідея мають цінність.
 • Міжнародний Вишеградський фонд - пріоритетні напрямки: Співпраця у сфері культури; Наукова співпраця і наукові дослідження; освіта (семінари, літні школи); молодіжні обміни; транскордонна співпраця Польща-Словаччина-Україна або Угорщина-Словаччина-Україна; промоція туризму
 • Європейці за мир - Програма повинна спонукати школярів віком від 14 до 21 року: до критичного бачення історії і проблем сучасності; до транскордонної співпраці з ровесниками, до діалогу між поколіннями про досвід війни і миру
 • Програма „Зміни в регіоні” – RITA - пріоритетні напрямки фінансування: системні зміни; соціальна політика і система освіти; розвиток місцевого самоврядування і місцевих громад; розвиток НДО, підприємництва; права людини; культурна спадщина; захист довкілля тощо
 • Рада Європи - багато пріоритетів та фокусів роботи, зокрема демократія, права людини, гендерна рівність. Активно підпримують молодь та проекти, які пов’язані із роботою із молоддю. На сайті завжди доступна інформація з пріоритетами у фінансуванні на рік – тому шукайте її і враховуйте  заявці при подачі. В будь-якому випадку першочерговим кроком буде реєстрація громадської організації на сайті – опісля Ви маєте отримати підтвердження, щоб отримати доступ до грантів та подаватися на фінансування.

Посольства інших країн, які також активно підтримують організації/проекти/ініціативи грантами:

Фонди, які працюють на засадах партнерства для реалізації спільних ініціатив – можуть бути потужними партнерами заходів, які ви реалізовуєте!

 • Фонд Конрада Аденауера - напрямки роботи для співпраці: підтримка демократичного розвитку, побудова громадянського суспільства, ствердження вільних ЗМІ,консолідація демократичних інститутів
 • Фонд ім. Фрідріха Еберта - напрямки роботи для співпраці: Міжнародна співпраця та європейська інтеграція; Демократизація і громадянське суспільство; Трудові відносини і соціальний діалог
 • Фонд Фрідріха Науманна за Свободу - напрямки роботи для співпраці:демократична побудова і ефективна організація політичних партій та їхніх молодіжних спілок; прихильна до громадян комунальна політика; інформація про ЄС та НАТО; діалог на тему правової держави; підтримка українських ЗМІ; підтримка економічних реформ

Корисними  для міжнародних партнерств та пошуку освітніх, фінансових можливостей будуть такі сайти:

РЕКОМЕНДЦІЇ: що варто знати про подання на гранти?

 1. Більшість фондів мають декілька часових рамок подачі аплікаційних форм. Зазвичай це раз у три місяці. Проте є фонди, які постійно приймають заявки. Важливо постійно робити огляд заявок, які з’являються.
 1. Варто запланувати достатньо часу на заповнення заявки, щоб залишився час для прочитання, коректування та редагування – це дуже важливо, адже потенційним грантодавець може стати вашим тривалим партнером або ж одразу сформувати про вас негативне враження.
 1. Враховуйте фокуси та пріоритети потенційного грантодавця, щоб не витрачати і свій час, і час організація, яка оголосила грант.
 1. Робота із грантами – дуже системна праця. Тому людина, яка відповідає за цю ділянку в організації, має 70% часу займатися саме пошуком грантових можливостей, написанням грантів та побудовою довготривалих партнерських відносин із грантодавцями!
 1. Враховуйте, що після отримання гранту важливо прозвітувати про його використання -  у кожного фонду свої вимоги, з якими Вас обов’язково ознайомлять після отримання фінансування. Проте загальну інформацію про звіти Ви можете знайти і на сайті грантодавця. Порада – усі документи готувати поступово під час грантового періоду, а не в останній момент – важливо сприймати грантодавця як партнера і комуні кувати безперервно, часто проявляючи ініціативу та тримаючи в курсі того, що у Вас відбувається.

http://inspired.com.ua/ideas/iceland-youth-project/

 

Крауд-технологія

це

організоване масове співробітництво, направлене на досягнення конкретного результату

або

об’єднання тимчасових, інтелектуальних, фінансових, матеріальних ресурсів значної кількості людей та/або організацій заради досягнення конкретного результату

 

Інструменти крауд-технологій

Краудсорсинг - це об’єднання ресурсів людей за допомогою інформаційних технологій з метою вирішення задач, що стоять перед бізнесом, державою та суспільством в цілому.

Найвідоміші приклади:

Wikipedia.org - вільна енциклопедія. Пропонує користувачам самим редагувати статті.

CloudCrowd.com - онлайн-платформа для фізичних осіб, яка надає можливість працювати в сферах написання та редагування текстів та іншої роботи.

Freelancer.com - сайт для пошуку роботи фріланс-спеціалістів. 

 

Краудфандинг - це залучення за допомогою інформаційних технологій фінансових ресурсів від значної кількості людей для реалізації конкретного проекту.

Найвідоміші приклади:

Globalgiving.org - інтернет-ресурс, який об'єднує благодійників та grassroots-проекти із країн. Потенційні пожертвувачі можуть переглядати і вибирати проекти з великої кількості проектів організованих за географічним і тематичним ознаками, таким як охорона здоров'я, турбота про навколишнє середовище, освіта тощо.

Kickstarter.com - сайт фінансування креативних проектів. Kickstarter фінансує різноманітні проекти, у 13-ти категоріях: мистецтво, комікс, танець, дизайн, мода, фільми і відео,їжа, відеоігри, музика, фотографія, видавництво, технологія, театр.

Indiegogo.com - структура сайту дозволяє користувачам створити сторінку для фінансування своєї кампанії, налаштувати обліковий запис PayPal, скласти список «пільг» для різних рівнів вкладень.

Однією з найвідоміших крудфандингових платформ в Україні є платформа соціальних інновацій Велика ідея (https://biggggidea.com/). 

 

Краудінвестинг – спільне народне інвестування. Фактично, це мікрофінансування, але не бізнес-ангелами, а звичайними людьми. Причому найчастіше максимальний обсяг фінансування обмежений $10-20 тисячами.

Найвідоміші приклади:

Fundingcircle.com - інтернет-ринок, який дозволяє користувачам давати гроші безпосередньо для малих і середніх бізнес-проектів.

Lendingclub.com - являє собою фінансове співтовариство, яке об'єднує позичальників і кредиторів з метою взаємовигідного співробітництва. Платформа замінює дорогий і трудомісткий процес банківської позики та пропонує простий, прозорий і конфіденційний механізм.

 

Краудлендинг (народне кредитування) охоплює як сферу кредитування приватних осіб (P2P), так і більш нову форму кредитування бізнесу (P2B). Як позичальники, так і кредитори отримують кращі умови, ніж у випадку з традиційним банківським сервісом. Це пов'язано з тим, що банки обтяжені численними витратами, тисячами співробітників, підрозділами та офісами. Тому вони змушені встановлювати більшу націнку на свої послуги.

Найвідоміші приклади: 

Zopa.com - перша британська краудлендингова платформа (Велика Британія).

Prosper.com - є першим в США сервісом P2P кредитування. Напряму (без посередників) з'єднує людей, які готові інвестувати свої кошти з тими, кому потрібно їх зайняти.

 

Краудконсалтинг - надання консультацій за допомогою предметних експертів.

Найвідоміші приклади: 

Wikistrat.com - мережа з сотень експертів, які слідуючи запатентованій методології, створюють унікальний інтелектуальний продукт.

Більш детально про ці та інші крауд-платформи можна дізнатись на сайтах http://www.crowdsourcing.org/directory та http://crowdsourcing.ru/

Хмельниччина туристична
prezentatoin
Гранти
Гранти

Гранти